Çocuğunuz için hazırlatacağınız 1 yaş gelişim panosu ile hem doğum gününüzde ilgi çekici bir köşe oluşturun, hem de ilerisi için güzel bir anı panonuz olsun.

1 Yaş Anı Panosu Nedir?

1 Yaş anı panosu, diğer adı ile 1 yaş gelişim panosu İngilizce ” First Birthday Chalkboard ” cümlesinden dilimize geçmiş, çocuğunuzun doğumdan bir yaşına kadar geçirdiği diş çıkartma, bezden çıkma, ilk adım gibi önemli evreleri, sevdiği veya sevmediği şeyleri, ilk kelimeleri, doğum boyu, kilosu gibi bilgilerin tasarımsal bütünlükle bir araya getirilerek baskıya alınmış ve pano haline getirilmiş şeklidir.

1 Yaş gelişim pano çeşitleri ve fiyatları için https://www.partiavm.com/1-yas-panolari-lp-212 adresini ziyaret edebilirsiniz.

1 Yaş Gelişim Panosu Hazırlama

Gelişim panosunu kendiniz hazırlamak istiyorsanız ve bunu dijital baskı alarak yapmak istiyorsanız öncelikle bir grafik veya resim işleme programını bilmeye, baskı makinesine ve zemin panosuna ihtiyacınız var.

Herhangi bir program bilmiyor ve yine de kendiniz yapmak istiyorsanız el işçiliği ve biraz da güzel yazı ile kes – yapıştır yöntemini kullanabilirsiniz. İnternetten bulduğunuz gelişim panolarından ilham alarak önce bir taslağı kağıt üzerinde çizerek oluşturun. ( Nerede neler yazacak, nerelere fotoğraf yerleştireceksiniz, süslemeler olacakmı, nerede olacak gibi.. )

Taslağınızı tamamsa ihtiyacınız olabilecek malzemeleri sıralayalım.

El Yapımı Gelişim Panosu İçin Malzemeler

  • Dekota pano, Kara tahta veya beyaz yazı tahtası ( bunlardan biri ve istediğiniz ölçülerde )
  • Kullanacağınız malzemeye göre renkli kalemler. ( tebeşir, ispirtolu kalem, yazı tahtası kalemi )
  • Çift taraflı bant
  • Yapıştırıcı ve renkli bantlar
  • Konsepte göre seçilmiş hafif ve küçük süslemeler
  • Cetvel, makas ve falçata

Panomuzun üzerine planladığımız yazıları yazıyoruz ve ayırdığımız yerlere çocuğumuzun fotoğraflarını çift taraflı bant veya renkli bantlarda yapıştırıyoruz. Yapıştırdığımız fotoğrafın etrafına kalemle güzel bir çerçeve çizebiliriz.

Daha sonra varsa diğer küçük süslerimizi sıcak slikon veya uhu gibi bir yapıştırıcı yardımı ile gözümüze güzel gelecek yerlere yapıştırarak süslüyoruz.

El veya Cetvel ile çizceğimiz kesik çizgiler veya sürekli çizgilerle yazdığımız bilgileri birbirinden ayırabiliriz.

Hepsi bu kadar…

Sorularınız için Yorum bölümümüze yazabilirsiniz.