Baby shower doğuma kısa bir süre kala yapılan ve amacı anne adayına maddi manevi destek olmak olan bir organizasyondur. Müstakbel anne adayı, hediyeler iyilik ve güzelliklerle bir nevi yıkanır. Baby Shower genelde ABD ve İngiltere’de oldukça yaygın olarak kutlanır ancak bir süredir
ülkemizde de kutlanmaya başlandı. Bebeğin ilk defa geniş aileyle ve arkadaşlarla tanışma partisidir. Başka kültürlerde ise bir kadının anneye dönüşümünü kutlamak için de düzenlenmektedir.

Baby Shower Nedir ?

Baby Shower Partisi Ne Zaman Yapılır ?

Genelde doğuma 1-2 ay kala yapılıyor fakat bunun belli bir kuralı olmadığı için anne adayı kendini ne zaman hazır hissederse o zaman yapmakta fayda var.

Baby Shower Partisi Neden Yapılır ?

Doğuma haftalar kala anne adayının stresi bir hayli artmıştır. Bu sebepten ötürü tüm sevdiklerinin bir arada oluşu anneye hem maddi hem de manevi destek vermektedir. Bir diğer sebebi ise doğum öncesinde anne ve babanın ciddi şekilde artan harcamaları ve ihtiyaçlarına maddi destek olmak.

Baby Shower Partisini Kim Düzenler ?

Baby shower partisini normalde annenin en yakın arkadaşı veya kardeşi düzenlemekte. Fakat bizde anneler partide kendi dokunuşları olsun istedikleri için yakın arkadaşıyla beraber organize etmeyi seçiyorlar.

Baby Shower Partisi Nerede Yapılır ?

Baby shower partileri evde veya dışarda bir mekanda yapılabilir. Bu durum genelde parti sahibinin tercihine kalmıştır. Bahçeli ve büyük evlerde düzenleyebilirsiniz. Ev ortamı çok sıcak bir hava yakalanmasına imkan sağlayabilir. Eğer geniş, bahçeli bir evde yaşıyorsanız ve ev işlerini kolaylaştıracak bir yardımcınız varsa rahatlıkla ev partisi düşünebilirsiniz. Ama eğer konuklarınız kalabalıksa ve eve rahat edemeyeceğinizi düşünüyorsanız dış mekanları tercih edebilirsiniz.

Baby Shower Partisi Nerede Yapılır ?

Baby Shower Nasıl Yapılır ?

Parti hazırlıklarında ilk yapılması gereken iş mekana karar verip davetli listesini oluşturmak. Davetiyeleri geciktirmeden göndermelisiniz ki davetlilerin önceden hediyelerini almak için vakitleri olsun. Bir sonraki adım ise isterseniz bir organizasyon firmasıyla anlaşmak yada tamamen kendi dokunuşlarınızla partinizi hazırlayabilirsiniz.

Baby Shower Nasıl Yapılır ?

Misafirler güzelce ağırlanır, hediyeler dağıtılır, hazırlanan enfes yemekler yenir, anı fotoğrafları çekilir ve oyunlar oynanır. Neden oyun derseniz maksat çocukluğa dönmek biraz da olsa insanları kaynaştırmak ve bol kahkahalı anlar yaşayarak anne adayına moral vermek.

Baby Shower Partisi Nasıl Süslenir?

Partinizi ister sade bir şekilde, isterseniz de konsept şeklinde zevkinize ve kutlama yapacağınız yere göre dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Baby shower partilerinde sıklıkla kullanılan temel süslemeler:

  • Temanız ile uyumlu baby shower balon zinciri ( Bol çeşit ve uygun fiyatlarla ” Burayı tıklayarak ” partiavm.com dan satın alabilirsiniz.
  • Konseptle uyumlu şık bir sunum masası.
  • Konsept renkleriyle uyumlu üçgen flama bayraklar.
  • Konsept renkleriyle uyumlu asma süsler.
  • Renkli hediye paketleri.
  • Anı kartları.
  • Konseptli afiş veya panolar.
  • Konseptle uyumlu çiçek aranjmanları.

Sizlere fikir olması için bir kaç örneği bir araya getirdik inceleyebilir sizlerde kendi konseptinizi rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Baby Shower Partisinde Ne İkram Edilir ?

Parti hazırlığının en önemli sorusu misafirlere ne ikram edilir?
Sizi büyük bir yükten kurtarmak adına misafirlerinizin hoşuna gidecek pasta, cupcake, cakecops gibi ikramlık çeşitlerini sizler için bir araya getirdik. Dilediğiniz modeli seçerek sizlerde butik pastacınıza yaptırabilirsiniz.

Ünlü Annelerin Baby Shower Partileri

Baby Shower partileri ünlülerin etkinlikleriyle beraber popülerleşmeye devam ediyor. Bebeğinin gelişini kutlayan, sevdikleriyle bir arada keyifli vakit geçirmek isteyen ünlülerin parti süslemeleri oldukça dikkat çekiyor. İşte baby shower kutlayan ünlüler ve partiden geri kalan anılar…

Demet Akalın
Demet Akalın, kızı Hera’yı kucağına almaya gün sayarken sevdikleriyle bir araya geldi. Pembe ve gri temasını tercih eden ünlü şarkıcı mum ve çiçek detaylarıyla partisine renk kattı.

Pelin Karahan
Genç yaşında ikinci kez anne olan ünlü oyuncu Pelin Karahan baby shower partisini ikinci bebeği Can’ı kucağına almasına bir ay kala düzenledi. Bebe mavisi ve pembesi ile partiyi renklendiren oyuncu, masaları ve mekanı şakayık çiçeği ile süsledi.

Buse Terim
Buse Terim’in hediyeleri, dekorasyonu, pastaları, davetiyeleri en çok dikkat çeken partilerden oldu. İşte partiden kalan birkaç fotoğraflar…

Baby Shower Nedir ?

Şakayık çiçekleriyle etrafı güzelleştiren Buse Terim siyah beyaz renklerinin yanı sıra fuşyayı dekorasyonuna ekledi. Konuklarının isimlerinin yazılı olduğu sandalyelere yer veren Terim partisi için açık alanı tercih etti.

Ece Erken
Ünlü sunucu sevdikleriyle keyifli vakit geçirmek için baby shower partisi düzenleyen ünlülerimiz arasında. Beyaz ağırlıklı partide balon ve yıldız detayları kullanan Ece Erken kendisi de mavilere bürünmüş.

Cevahir Turan
Ünlü oyuncu, Aya Bella adını verdikleri kızını kucağına almasına az bir süre kala baby shower partisi düzenledi. Çiçekli bir parti düzenleyen Cevahir Turan baby shower partisinde oldukça eğlenmiş gözüküyor.

Pelin Akil
Pelin Akil, doğacak ikizleri için baby shower partisi düzenledi. Doğacak bebekleri için Kadıköy’deki bir mekanda düzenlenen baby shower partisine çok sayıda davetli katıldı.