Doğum günü için balon süsleme fikirlerine ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz. Sizler için farklı konseptlerde balonların kullanım şekillerine örnekler, ipuçları ve tavsiyeleri bir araya getirdik.

Balon süsleme sadece bugün değil, çok eskilerden beri kutlamaların önemli bir parçasıdır. Özellikle de doğum günlerinde! Doğum günü konseptinizle uyumlu şekilde hazırlanan balon süslemeleri mekanınızın daha güzel ve estetik görünmesini sağladığı kuşkusuz bir gerçek. Ne kadar süsleme kullanırsanız kullanın balonsuz bir konsept yarım kalmış demektir. Bunu doğum günü masanızı kurduktan sonra balonlarınızı da ekleyince siz de fark edeceksiniz.

Şimdi gelelim balon süsleme çeşitlerine. Yoğunluğuna göre bir veya bir kaç çeşit balon süsleme fikrini birleştirerek kullanabilirsiniz. Tercih tamamen sizin!

Balon Süsleme Çeşitleri Nelerdir?

Balon süslemeleri organizasyon yerine ve konseptine göre belirlenir. Örnek olarak: ” Zincir balon süsleme, uçan balon demetleri, balon demetleri, folyo balon süslemeleri ” gibi. Tüm balon süsleme çeşitlerini bu sayfadan inceleyerek partiniz için fikir alabilirsiniz.

Doğum Günü için Zincir Balon Süsleme

Zincir balon süsleme bir çok uyumlu balonun ve gerekli ise diğer ek süslemelerin bir aparat veya iple birbirine eklenerek oluşturduğu görüntüye denir. Zincir balonlar yerine göre kemer şeklinde, ” L ” şeklinde veya daire şeklinde kullanılabilir.

Zincir Balon Yapımı

Zincir balon nasıl yapılır? sorunuza cevabı ” Zincir Balon Yapımı ” yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Burada size bir kaç tane güzel uygulanmış zincir balon örneği sunuyoruz. Bunlar gibi bir çok farklı zincir balon setini buradan inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Konsept Balon Demeti Süsleme

Doğum gününüzle aynı konseptte balon demetleri oluşturarak doğum günü masanızın veya doğum günü afişinizin sağına ve soluna yerleştirebilirmeniz güzel görüntü oluşturabilir. Aynı balon demetlerini mekan girişinde de kullanabilirsiniz.

Balon Demeti Nasıl Hazırlanır?

Konsept Balon demeti hazırlamak için; konseptinize uyumlu renklerde lateks veya folyo balonlar veya ikisi karışık şekilde balonları bir araya getirmelisiniz. Ayrıca balonların uçan balon şeklinde olması gerekli yani havada bir arada durabilmesi için balonlarınızı helyum gazı ile doldurtmanız gerekiyor.

Burada sizler için konsept balon setlerinden bir kaç güzel örneği bir araya getirdik. Örnekleri inceleyerek siz de kendi balon demetinizi oluşturabilir veya burayı tıklayarak hazır konsept balon setlerinden satın alabilirsiniz.

Rakamlı Folyo Balonlar

Rakamlı balonlar doğum günleri için oldukça sık kullanılan balon çeşididir. Özellikle 1 yaş doğum günü kutlamalarında 1 yaş rakamlı balonların gold ve gümüş renklileri sıkça tercih ediliyor.

Rakamlı balonları tek başına kullanmaktansa doğum gününüzün konsepti ile uyumlu diğer balonlar ile birlikte kullanmak daha güzel görüntüler elde etmenizi sağlayabilir.

Rakamlı folyo balonlar sadece doğum günlerinde değil, fotoğraf çekimlerinde ve yetişkin partilerinde de çokça tercih edilmekte.

Rakamlı Balon Nasıl Şişirilir?

Rakamlı folyo balonlar da diğer folyo balonlar ile aynı şekilde şişirilir. Folyo balon şişirme tekniklerini daha önce bloğumuzda ” Folyo Balon Kullanım Klavuzu ” yazımızda detaylıca anlatmıştık. Merak edenler buradan başlığa tıklayarak yazımızı okuyabilir.

Balon Süsleme Tavsiyeleri

Burada bahsettiğimiz balon süsleme çeşitlerinin dışında yine konseptle uyumlu helyum gazı doldurulmuş uçan balonları doğum günü mekanının geneline dağıtarak bırakabilirsiniz. Bunun için mekan büyüklüğüne bağlı en az 10 uçan balona ihtiyacınız olacak. Oldukça güzel bir görünüm elde etmenin yanında gelen küçük misafirlerinizin asıl balon süslemelerini bozmasını engelleyecek ve çıkışta birer tane hediye ederek mutlu olmalarını sağlayacaksınız.

Balonlarınızın hepsini aynı boyda şişirmeyin. İrili ufaklı balon süslemeleri daha estetik görünecektir.

Konseptiniz dışındaki renkleri balonlarınızda da kullanmayın.

Bu konu hakkındaki görüş ve sorularınızı Yorum bölümümüzden bize iletebilirsiniz.