Folyo balon nasıl şişirilir? Nasıl söndürülür ve kullanım ömrü gibi merak ettiğiniz sorularınıza burada cevap bulabilirsiniz.

Folyo Balon Nedir?

Folyo balon ince folyo malzemeden üretilen balon türüne denir. Bilinen normal lateks balonlara kıyasla hem istenilen şekilde ve renklerde üretilebilmesi, hem hava kaçırmadan çok uzun süre saklanabilmesi, hem de söndürülerek tekrar kullanılabilmesi nedeni ile çok daha avantajlı ve son zamanlarda doğum günü partileri ve sevgili kutlamalarında sıkça tercih edilen ürünler arasına girmeyi başarmıştır.

Folyo balonlar ortalama 20 ile 200 cm ebatlarında üretilmektedir. Çizgi film karakteri folyo balon balonlardan rakamlı balonlara, yıldız – daire gibi şekilli balonlardan harfli balonlara kadar farklı şekil ve ebatlarda üretilebilmektedir. Özellik ve avantajlarına kıyasla oldukça uygun fiyatlarla satılmaktadır.
Uygun fiyatlı folyo balon çeşitlerini partiavm.com un geniş ürün yelpazeli balon kategorisinden inceleyerek dilediğinizi hemen satın alabilirsiniz.

Folyo Balon Şişirme Anlatımı

Folyo balonlar normal hava ile şişirildiği takdirde herhangi keskin ve sivri bir materyal ile zarar görmediği taktirde aylarca havası inmeden aynı şekilde kalabilir. Uçan balon olması için ise; Helyum gazı ile doldurulur. Folyo balonlar helyum gazı ile doldurulduğunda balonun büyüklüğüne, ortam sıcaklığına ve gazın kalitesine bağlı olarak 2 ile 10 gün kadar havada kalabilirler.

folyo balon şişirme anlatımı
  • Folyo balon şişirmek için öncelikle balon ile birlikte gelen şişirme pipetine ihtiyacınız olacak. Balon ile birlikte bir aparat gelmemişse herhangi bir pipet te işinizi rahatlıkla görecektir.
  • Folyo balonun şişirme yerini bulun ve kapakçığını açarak pipeti şişirme deliğinden içeriye doğru balona zarar vermeden yavaşça sokun. Eliniz ile yoklayarak pipetin balonun içine kadar girdiğine emin olun.
  • Pompa yardımı ile veya nefesinizle balonu çok fazla gergin olmayacak şekilde şişirin.
  • Şişirme işlemi tamamlanınca pipeti çıkartın. Bu aşamada bazı folyo balonlar hava kaçırmaz, bazıları ise pipeti çekince el ile bastırarak şişirme deliğinin kapatılması gereklidir. Bastırınca kendiliğinden otomatik kapanacaktır. Hepsi bu kadar.

Folyo Balon Söndürme Anlatımı

Folyo balonunuzu söndürmek ve daha sonra tekrar kullanmak için saklamak istiyorsanız yapmanız gereken çok kolay bir – iki adım var.

folyo balon söndürme anlatımı
  • Folyo balonunuzu indirmek için balonunuzu şişirdiğiniz pipeti tekrar balonu şişirecekmiş gibi şişirme deliğine dikkatlice yerleştirin.
  • Elinizle balonun üzerine hafifçe bastırarak içerideki havanın pipetten çıkmasını sağlayın
  • Balon içindeki hava tamamen boşalınca pipeti çıkartarak hava kilit yerini parmağınızla bastırarak kapatın.
  • Balonunuzu dilediğiniz zaman kullanmak üzere katlayarak saklayabilirsiniz.

Doğum günleri için popüler folyo balonlar

Son zamanlarda en popüler folyo balonlar sevilen çizgi film karakterlerinin şeklinde üretilen Masha folyo balonları, unicorn balonları, uzay konseptli balonlar, flamingo karakter balonlar ve mickey mouse balonlarıdır. Karakter folyo balonlarla birlikte özellikle 1 yaş doğum günü için 1 rakamlı balonlar ve çocuğun ismi veya baş harfinden oluşan harf folyo balonlar sıkça tercih edilmektedir.

Folyo balon satın almak için

Siz de sevdiğiniz karakterin folyo balonları ile doğum gününüzü süslemek isterseniz temanızla uyumlu tüm temalı folyo balon çeşitleri için burayı tıklayarak partiavm üzerinden satın alabilirsiniz.

Folyo balonlar hakkında sormak istedikleriniz veya aklınıza takılan bir şeyler varsa bize yorum bölümümüzden sorularınızı iletebilirsiniz.